Kurumsal

Şahika Boya ve Kimya Sanayi Anonim Şirketi ; 1979 yılında kurulan ve kurucusu Kenan Ardahanlı olan Ardahan Ticaret'in bir kuruluşudur. 2000 yılında ticari yaşamına başlayan Şahika Group aile şirketi olup birikimli bir alt yapıya sahiptir.

Kurucusu Ardahan Ticaret'in toptan satış ve üretim bölümünü bıraktığı yerden devralarak sağlam ve emin adımlarla ilerlemektedir.


Şahika Anonim Şirketi sektörün lider firmalarından Polisan Boya, Çanakkale Seramik, Kalekim, Mavi Kale, Bonuspan, Dizayn Boru, Vaillant Kombi, Akzo Nobel , Standox Oto Boya, Franke Mutfak Ekipmanları ve daha birçok bölge bayiliği ile 15 ilde 750 alt bayiye hizmet vermektedir.

2005 yılında Avrupa Birliği projelerinde bölge genelinde hibe almaya hak kazanan 33 kobi projesinden birini hazırlayan firmamız aynı zamanda ISO 9001 Kalite Sistemine sahiptir.2003 yılında temeli atılan toptan satış merkezi 2008 yılında resmen faaliyete geçmiştir.

Ticari anlayış felsefesini isminin içindeki “ahi” kelimesinden alan Şahika Group, her yeni günü, yenilenmek ve doğruya değişmek olarak algılamaktadır.Genç ve dinamik organizasyon yapımızla bölge pazarında ilerlemeye devam etmekteyiz.

Her adımımızın arkasında varlığından güç aldığımız bayilerimiz ve sevdiklerimizle beraber daha üretken, daha güçlü bir firma olma dileğiyle... 

Yönetim Kurulu

DİSTİRİBÜTÖRLÜKLERİMİZ